O mnie

Graphic Designer | Project Manager

Patryk Sosnowski
Jestem Absolwentem Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Ukończyłem studia na kierunku projektowanie graficzne i od tej pory zajmuję się  tym zawodowo. Moja praca skupia się głównie na realizowaniu rozbudowanych platform internetowych. Dzięki temu mogę pracować przy nowych technologiach co daje mi wielką satysfakcję. Moim głównym celem jest projektowanie z myślą o najnowszych trendach w grafice i UX. Jest to najbardziej dynamiczna dziedzina grafiki, która szybko ewoluuje. W procesie tworzenia zawsze uczestniczyłem od etapu koncepcyjnego przez projektowy, aż po realizację, wdrożenie i testy. Dzięki temu znam go od podszewki i posiadam wiedzę na temat rozwiązań i technologii.
Największe doświadczenie uzyskałem prowadząc własną pracownię projektową, w której odpowiadałem za projektowanie, dobór technologii oraz odpowiedniego zespołu do realizowanych zadań. Moim autorskim i wiodącym projektem stworzonym w tym okresie jest Moto-Voyager, nad którym patronat objęła Prezydent Miasta Łodzi, Pani Hanna Zdanowska. Do realizacji projektu na stałe dołączył również Michal Urbaniak, światowej klasy muzyk jazzowy. Razem z Grzegorzem Malickim będącym twarzą projektu i Michałem przeżyłem niezapomnianą przygodę przy tworzeniu wspaniałego projektu łączącego podróż, przyjaźń i muzykę. Projekt ten dał mi możliwość realizowania się we wszelkich wymiarach: od tworzenia identyfikacji, strategii marki, budowania platformy, po projektowanie i realizowanie całego brandingu oraz kampanii promocyjnej.

Wcześniej doświadczenie zdobywałem w agencjach reklamowych oraz pracując nad start-upem będącym niemiecką platformą społecznościową. Budowę platformy zaczęliśmy od wyboru technologii i ustalenia harmonogramu projektu. Początkowo prace odbywały się w Niemczech, w Langen pod Frankfurtem, następnie w filii otwartej w Łodzi, gdzie zebraliśmy cały zespół potrzebny do kontynuacji projektu.

Praca w agencji reklamowej dała mi możliwość realizowania projektów między innymi dla:
Samsunga, ZTE, Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Widzewa Łódź, ŁKSu i Makalu.


Moja praca zawsze rozpoczynała się od spotkania z klientem przez projekt i opiekę nad nim, aż do wdrożenia. Miałem również możliwość rozwijania się w obszarze poligrafii. Realizacja logotypów, brand booków, projektowanie wykrojników i opakowań oraz wszelkich form identyfikacji wciągnęła mnie w świat DTP, który dobrze poznałem i po którym dziś przemieszczam się swobodnie.

Początki mojej drogi zawodowej to skok na głęboką wodę. Realizacja dwóch start-upów z dziedziny bhp były wyzwaniem pod względem merytorycznym jak i projektowym. Moja praca rozpoczęła się wraz ze startem projektu i w jej zakresie było wypracowanie nowego podejścia do obsługi zdalnej BHP w firmach. Systemy musiały być bardzo intuicyjne i ułatwiać prowadzenie firm. Dziś systemy skutecznie funkcjonują w Polsce i wdrożone zostały już do jednej z największych na świecie firm z branży IT działających na naszym rynku. Sprawdziły się również w branży farmaceutycznej i transportowej.

Równolegle prowadziłem pracę nad start-upem, którego jestem współautorem. Zbudowany system Techoqu do monitorowania obciążenia konstrukcji stalowych powstał od zera. Cała technologia została wypracowana w firmie Alfatronic w Łodzi. Moim zadaniem było stworzenie mapy funkcjonalności systemu oraz projekt aplikacji do obsługi i obrazowania pomiarów. System jest już ukończony i monitoruje kilka obiektów budowlanych. Jednym z obiektów, na którym został wdrożony to nowa galeria handlowa wybudowana w Warszawie, Galeria Północna.

Lubię pracować nad start-upami i budować nowe rozwiązania. Projektowanie logiki działania oraz przejrzystych interfejsów do złożonych aplikacji to wyzwanie, które sprawia mi wielką przyjemność i w realizowaniu którego dobrze się czuję. Chciałbym dalej zdobywać doświadczenie w kierunku projektowania aplikacji oraz portali internetowych.

PS Posiadam bogate portfolio, które będę starał się sukcesywnie zamieszczać na mojej stronie.
Back to Top